Mindfulness (MF)

Mindfulness (v češtině užíván název všímavost), je pojem, který se díky covid období stal vcelku známými i mezi těmi MF nepolíbenými. Přece jen jsme tak nějak “zastavili”. Jedna věc je ale o něčem mluvit, možná i občas popřemýšlet a druhá (a podle mě důležitější), je to praktikovat, zkoušet, prožívat. Proto bych byla ráda, aby i MF pro Vás bylo něčím z čeho nebudete dělat nějakou složitost, či jen něco, o čem se mluví, čím se prezentují známé osobnosti… Aby to bylo takové “pohlazení na cestě životem”. ČASTO NĚCO MUSÍME, TOHLE ALE MUSÍTE CHTÍT. A MÍT Z TOHO RADOST. A o tom to je. Zkuste začít tento směr vnímat jako zastavení se, rozvinutí schopnosti pociťovat všemi smysly, naučit se mít se rád, či si přiznat, že se rádi už nějakou dobu máme, naučit se žít, ne přežívat, zvládat těžkosti s důvěrou sebe a sama a že to zvládnete, čelit strachu a nastavit s ním novou vztahovou dominanci…

A jak na to? Je to cesta. Ale to neznamená, že je nutné se hnát k cíli. Užívejte si tu cestu. Každá sekunda Vašeho času, je totiž stejně hodnotná. A na této cestě si dělejte zastávky, takové chvilky k doplnění energie, vybavení se na další kilometry… Na těch zastávkách můžete dávat prostor sebevzdělávání, rozvíjení svého potenciálu, docházení na terapie, čas pro meditace, rituály, čas na chválení se, prožívání radosti ze sebe sama, ale i péčí o okolí, snahu být tady pro ostatní a také být otevřený tomu ,aby oni tu byli pro Vás.

A to vše je jen kapka v moři. 

Život je dar, je barevný, plný vjemů, vůní, chutí, emocí, zvuků, překvapení… Tak ho začněte prožívat. Kdy? Teď. Stačí vykročit a jít.

Vaše K.Z.

Napsat komentář